Naše mateřská škola spolupracuje s organizací NEPZ – Pralesy dětem, která se zabývá prací na zachování a ochraně životního prostředí pro divoká zvířata. Spolek rodičů naší MŠ věnoval peníze na zakoupení fotopasti, které pomáhají monitorovat situaci napříč všemi kontinenty.

 Stali jsme se partnerskou školou této organizace a zasílají nám videa z různých oblastí světa se zachycenými snímky divokých zvířat Každý rok jsme se setkávali i osobně na naší MŠ a dozvídali se podrobnosti o ochraně a životě zvířat. Protože v současných omezených podmínkách setkání již 2 roky nebylo možné, využíváme možnost on-line spojení a sledování videí.

S programem organizace NEPZ se můžete blíže seznámit zde: https://justicefornature.org/cs/oko-zeme/

-poslední informace a video, které jsme obdrželi v listopadu 2021 si můžete prohlédnout zde:

Zdravím všechny NEPZáky do partnerských škol. Připravili jsme pro vás VÁNOČNÍ DÁREK v podobě filmu, který vám ukáže krásu divoké přírody v naší projektové a filmařské aktivitě. Je to bez komentáře, aby si k tomu každý udělal svůj vlastní úsudek. Pokud budete mít zájem, tak udělejte se dětmi a žáky akci, kdy se pokusí určit všechna ta nádherná zvířata, která se ve filmu objevují napříč kontinenty, či k tomu zpracují nějakou úvahu, jak na ně těch 14 minut zapůsobilo. 

 https://www.youtube.com/watch?v=CVkhDPD49uE