Informace pro rodiče - duben 2019

INFORMACE PRO RODIČE – DUBEN

11.4.2019 – DIVADLO

Ve čtvrtek 11.4.2019 v 9.00 hod. shlédneme v naší MŠ divadelní pohádku „ O Popelce“. Cena 40,- Kč.

11.4. VELIKONOČNÍ DÍLNA PRO RODIČE S DĚTMI

Zveme rodiče s dětmi na velikonoční dílny ve čtvrtek 11.4. v 15.30 hod.

Můžete si vyzkoušet malování na vajíčka, velikonoční tvoření z papíru, pečení velikonočního beránka, pletení z pedigu a sázení jarního osení (do vlastních nádob).

OTEVÍRÁNÍ ŠKOLNÍ ZAHRADY – PÁLENÍ ČARODĚJNIC

V měsíci dubnu v úterý 9. dubna od 15.30 hodin se sejdeme na jarní slavnosti otevírání školní zahrady a pálení čarodějnic. Prožijeme jarní čarování – vaření kouzelného nápoje a setkání s našimi milými DUCHY ZAHRADY – HEJKALEM A JEHO POMOCNÍKY.

Všichni si prosím přineste: Čarodějnické převleky, masky, košťátka…, hrníček na kouzelný nápoj, hrkadla, tlučidla, bouchadla (krásně hlučí např. kamínky, hrášek či fazole v plechovce nebo kastrolek s vařečkou….). ŠPEKÁČKY NA OPÉKÁNÍ A DOBROU NÁLADU!!!!!!!!!

PROSÍME PŘINESTE DO TŘÍD VYFOUKLÁ VAJÍČKA, KTERÁ NABARVÍME A POUŽIJEME NA SLAVNOSTI K ČAROVÁNÍ. DĚKUJEME.

V případě nepříznivého počasí posuneme termín konání!

25.4. DIVADLO

Ve čtvrtek 25.4. shlédneme v naší MŠ divadelní představení.

PŘIPRAVUJEME:

2.5. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Ve čtvrtek 2. 5. proběhne od 8.30 do 16.00 hod. v naší MŠ Den otevřených dveří. Těšíme se na Vaši návštěvu!

2.5. a 3.5.2019 – ZÁPIS DO MŠ

PROGRAM NAVÍC PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI

POZNÁVÁNÍ  PAMĚTIHODNOSTÍ

V dubnu v rámci poznávání kultury a historie našeho města navštívíme kostel Sv. Anny.

PŘIŠLO JARO DO VSI

V úterý 16.4. v 9:30 hod. navštíví předškolní děti tradiční velikonoční program v SVČ Tymy. V programu vystoupí dětský folklorní sbor Zrníčko, na akci budou přítomni řemeslníci – pletení tatarů, malování kraslic a perníků, děti si společně zatančí lidový taneček.

S sebou: batůžek, pití, pláštěnka.

LOM KUROVICE

Ve středu 24.4. pojedou předškolní děti v dopoledních hodinách na výlet do kurovického lomu. Čas a další informace budou upřesněny.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Prosíme, nahlaste ve třídách, zda se vaše dítě zúčastní pobytu ve škole v přírodě v termínu 20.5. - 24. 5. 2019 (hotel Ráztoka na Rusavě) Cena 1480,- Kč.